HABERLER 11 Mart 2016
ASTSUBAY TAZMİNATLARI VE BAŞLANGIÇ DERECESİ
ASTSUBAY TAZMİNATLARI VE BAŞLANGIÇ DERECESİ

Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU seçim meydanlarında müjde verdikten sonra 64.Hükümetin 3 aylık eylem planında astsubayların özlük haklarının düzenlemesi için gerekli çalışmaları başlattı. Bu süreç içinde Astsubay meslektaşlarımızın intibak sorunları çözüldü. Bu çalışmaların bittiği anlamına gelmemektedir.Özellikle tazminat ve başlangıç dereceleri için taleplerimiz devam etmektedir.

Yıllarca siyaset meydanlarında verilen vaatlerde Astsubaylarımız için hiç bu kadar açık bir şekilde sorunların çözümü dile getirilmemiştir ve sonrasında bu sözleri hükümet programına alıp 3 aylık eylem planında belirten olmamıştır.Yapılan çalışmaların ilk meyvesi olarak astsubay intibakları konusunda yasal düzenleme yapılmıştır.

Maalesef bu çalışmaları gözardı eden bazı kişiler olumsuz algı yaratmak adına meslektaşlarımızı yanlış yönlendirerek tahrik etmeye çalışmaktadırlar. Astsubay İntibaklarının yapılması aşamasında "yapılmayacak, iptal edilecek" gibi yalan yanlış ön yargılı birçok paylaşımlar yaparak bu süreci tıkamaya çalıştılar. Tüm bu karalama propagandalarına rağmen Astsubayların İntibak sorunu çözülmüştür.

Bu konuda tüm meslektaşlarımıza sorumluluk düşmektedir. Her bireyin kendi siyasal görüşüne saygı duymakla beraber bu haklarımızın sadece iktidar tarafından uzlaşmacı yaklaşımlarla çözüme ulaşacağını göz ardı etmemeliyiz.

İntibakların alınması birçok Astsubay meslektaşlarımız için beklenen büyük bir aşamaydı.Sonrasında başlangıç dereceleri ve makam görev tazminatlarının alınması meslektaşlarımızın tamamına yakınını ilgilendiren en önemli beklentidir.Bunun verilmesi ile birlikte tüm camiamızın önemli sorunu çözülmüş olacaktır.

Yıllardan beri en çok şehit veren meslek grubu olan astsubaylarımızın makam ve görev tazminatı almaması onun yerine başarı tazminatı adı altında 24 yıl boyuca 90 üstü sicil alanlara verilmesi planlanması Genel Kurmayın biz bir Aileyiz sözüyle örtüşmemektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Hükümetimizde ve Ak Parti?de sorunlarımızın çözümü ile ilgili görüşmelerim ve çalışmalarım devam etmektedir.

Gelinen bu noktada tüm meslektaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde TEK SES olarak yapılan çalışmaları desteklemelidir.

MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLMESİ İÇİN LÜTFEN PAYLAŞALIM
**B E Ğ E N ve Y O R U M L A R L A DESTEKLEYELİM**