HABERLER 22 Ağustos 2016
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN İLK ŞEHİDİ KAHRAMAN ASTSUBAY KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ BÜLENT AYDIN
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN İLK ŞEHİDİ KAHRAMAN ASTSUBAY KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ BÜLENT AYDIN

Doğum Yeri: Iğdır
Görev Yeri: Kara Kuvvetleri Komutanı yakın koruması
Görevi: TOPÇU kıdemli başçavuş 1991-83
Medeni Durumu: Evli 2 çocuk

Paralel örgütün Darbe girişiminde bulunan cuntacıları, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı, 15 Temmuz günü saat 21.00'de darbe girişiminde bulunan Genelkurmay Başkanlığı Emir Subayı Levent Türkkan tarafından Genelkurmay Karargahı'na davet edildi.

Karargah bölgesine girince harekete geçen, paralel örgütün darbe girişiminde bulunan cuntacıları, Kuvvet Komutanı Org. Salih Zeki Çolak'ın aracına saldırdı. Yakın koruması Topçu Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın saldırıya karşılık vermek isterken öncelikle bacağından sonrasında göbek hizasında sol yanından vuruldu. Kahraman Astsubay Kıdemli Başçavuşumuz Bülent Aydın Cuntacıların bu hain tuzağında anında müdale edilemediği için Şahadete yürüdü ve 15 Temmuz darbe girişiminin İLK ŞEHİDİ oldu.

Kalleşce Şehit edilen Tecrübeli Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın daha önce Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yaptığı ve Org. Hulisi Akar'ı, Org. Hilmi Özkök'ü, Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu'nu koruduğu öğrenildi.

Koruma Müdürü Piyade Yüzbaşı Burak Akın da komutanlarını korumak isterken yaralandı.

Bu olayların meydana geldiği sırada, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Genelkurmay İkinci Başkanı başka bir yere nakledildi.

Kara Kuvvetleri Komutanı ve Kurmay Başkanı hainlerce yere yatırılarak arkadan elleri kelepçelendi ve derdest edildi. Belli bir süre Genelkurmay Karargahı'nda kalmalarının ardından Akıncı Hava Üssü'ne götürüldüler ve bir odada elleri ve gözleri bağlı bir şekilde tutuldular.

Vatanın bütünlünü ve milletin bağımsızlığını korumak için şehit düşmüş tüm Kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, Ailelerine yakınlarına ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.