HABERLER 06 Mayıs 2016
ŞEHİT PİYADE ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ ADİL YURTOĞLU?NU SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK
ŞEHİT PİYADE ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ ADİL YURTOĞLU?NU  SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu'nu, Ankara Çamlıdere ilçesinde son yolculuğuna uğurladık.6 Mayıs 2016 tarihinde Çamlıdere Merkez Camisi'nde Cuma namazını mütakiben düzenlenen törene Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Amasya Milletvekili Haluk İpek İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, şehidin babası Nurettin, annesi Sabriye, kardeşleri Sebahat, Hilal ve Cafer Yurtoğlu, çok sayıda askeri personel ile vatandaşlar katıldı. Çamlıdere?de evlere ve sokaklara bayraklar asıldı.Törene Yurtoğlu ile Kayseri'deki 1. Komando Tugay Komutanlığında birlikte görev yapan ve Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda yaralanan Uzman Çavuş Yunus Taşkın da katıldı. Koltuk değnekleriyle baba Yurtoğlu'nun yanına gelen Taşkın, uzun süre gözyaşı döktü. Taşkın'ı, Sur'da beraber görev yaptığı silah arkadaşları teselli etmeye çalıştı.

Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Yurtoğlu'nun Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında cenaze nakil aracına götürüldü. Yurtoğlu'nun naaşı, daha sonra ilçe mezarlığında toprağa verildi.Şehit Yurtoğlu'nun Kayseri'deki 1. Komando Tugay Komutanlığında görev yaptığı, geçici görevle terör operasyonları için Sur'a gönderildiği, Sur'daki operasyonların tamamlanmasının ardından Nusaybin'de görevlendirildiği öğrenildi.

Yurtoğlu'nun arkadaşlarına, şehit olmak istediğini söylediği ve cenazesinin defnedileceği yeri gösterdiği belirtildi.

Kahraman Şehidimiz Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu'na Allah?tan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim.