HABERLER 19 Ağustos 2016
KAHRAMAN GAZİ UZMAN ÇAVUŞ OSMAN GÜL'E ANLAMLI ZİYARET
KAHRAMAN GAZİ UZMAN ÇAVUŞ OSMAN GÜL'E ANLAMLI ZİYARET

19 Ağustos 2016 Cuma günü Yüksel BİNİCİ ve Gazi Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim BABÜR Ankara GATA'da tedavisi sürmekte olan Kahraman Gazi Uzman Çavuş Osman GÜL'ü ziyaret etti.

Gazi Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim BABÜR 1994'de Güneydoğuda görev yaparken bir askeri kurtarmak için bombanın üzerine atlayarak 2 elini kaybeden Kahraman Astsubayımızdır.

Kahraman Gazi Uzman Osman GÜL de 15 Temmuz darbe akşamında Gölbaşı Özel Kuvvetlerinde (ART) Ani Reaksiyon Timin'de görevliyken verilen emir üzerine Tümgeneral Zekai Aksakallı korumak üzere Kara Kuvvetleri Spor Okuluna gitti ve darbeci hainler tarafından kullanılan kobra helikopterden açılan ateş sonucu bacağından ağır yaralanarak bir bacağını kaybetmişti.

Kahramanlıkları ile vatanın bölünmez bütünlüğünü ve varlığını koruyan iki Kahraman Gazinin buluşması duygulu anlar yaşattı.

Şuan GATA'da tedavisi devam eden Kahraman Gazi Uzman Çavuşumuza ve kendisi gibi Gazilik onuruna yükselmiş tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vatanın bütünlünü ve milletin bağımsızlığını korumak için şehit düşmüş tüm Kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, Ailelerine yakınlarına, Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.