HABERLER 27 Nisan 2016
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÜYESİ AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN ERKAN KANDEMİR İLE GÖRÜŞÜLDÜ
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÜYESİ AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN ERKAN KANDEMİR İLE GÖRÜŞÜLDÜ

27 Nisan 2016 tarihinde TBMM Genel Kurul Binasında saat 18.30'da Emekli Astsubay Yüksel BİNİCİ, Ak Parti Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı Musa KUZU ve Emekli Astsubay Mehmet ŞANLI TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Ak Parti İstanbul Milletvekili Sayın Erkan KANDEMİR ile Astsubay tazminatları ve Başlangıç derecesi konularını görüştü.

Yapılan görüşmede Yüksel BİNİCİ Astsubay Meslektaşlarımızın en önemli sorunu olan Makam ve Görev Tazminatları konusundaki mağduriyetlerin giderilmesinin Astsubayların beklentisi olduğunu belirtti.En çok şehit veren meslek grubu olarak makam ve görev tazminatı alınmamasının Astsubaylar üzerindeki olumsuz etkilerini dile getirdi.

Subaylara verilen 7 ayrı tazminatın Astsubaylara sadece 2 tanesi olan makam ve görev tazminatı olarak verilmesinin Astsubaylar tarafından beklenen en önemli konu olduğunu fakat Genel Kurmayın Başarı Tazminatı adı altında planladığı ve Kıdemli Başçavuşluğa kadar 24 yıl boyunca 90 üstü sicille verilecek olan tazminatın herkesi kapsamayacağı gibi Astsubay meslektaşlarımızın sıkıntılarını çözmeyeceğeni vurguladı.

Ayrıca Astsubayların başlangıç derecelerinin diğer meslek yüksekokullarında olduğu gibi 9/1 yerine 9/2 olarak başlatılmasının önemli talepleri olduğunu Sayın milletvekili Erkan KANDEMİR'e söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Milletvekili Sayın Erkan KANDEMİR de bu konunun çok önemli olduğunu, konuyu çok iyi anladığını ve bu konuyu ilgili makamlara ileterek özellikle takipçisi olacağını belirtti.Sayın Milletvekilimize verilen dosyanın içeriği şu şekildedirMESLEKTAŞLARIMIZIN BİLMESİ İÇİN LÜTFEN PAYLAŞALIM
**B E Ğ E N ve Y O R U M L A R L A DESTEKLEYELİM**
*****TEK SES OLALIM*****