HABERLER 24 Mayıs 2016
ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİNE KATILDIK
ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI  DEVİR TESLİM TÖRENİNE KATILDIK

24 Mayıs 2016 tarihinde Yüksel BİNİCİ Başbakan Sayın Binali Yıldırım , AK Parti Kars Milletvekili Sayın Ahmet Arslan'a Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini devrettiği törene katıldı.

Bakanlık girişinde çalışanların alkışlarıyla karşılanan Başbakan Sayın Binali Yıldırım, devir teslim töreninde, kabineyi oluşturduklarını hatırlatarak, "Allah hayırlı hizmetler yapmayı hepimize nasip eylesin." dedi.

Bunun bir bayrak yarışı olduğunu dile getiren Başbakan Sayın Binali Yıldırım, bayrak yarışında zaman zaman bazı kişilerin, bayrağı, yeni gelen kişilere devrettiğini, ama millete hizmet yolunda asla ve asla bir rehavet ve yavaşlamanın olmayacağını kaydetti.

Yaklaşık 12 yıldır Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini milletin beklentilerini karşılayacak şekilde yapmanın gayreti içinde olduğunu söyleyen Başbakan Sayın Binali Yıldırım, "Bugün gönül rahatlığıyla, huzurla, arkamda tereddüt kalmadan uzun yıllar hem siyaset öncesi hem siyaset sonrası bu bakanlıkta genel müdürüm olarak Türkiye'nin temel altyapı projelerinin gerçekleştirilmesinde Marmaray gibi limanlar gibi havalimanları gibi aktif görev yapan ve 2 dönemdir Kars, Serhat ilimizi TBMM'de temsil eden Ahmet Arslan kardeşimize bugün görevi veriyorum. Allah yardımcın olsun, hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.