babalar2016

ŞEHİT BABALARI VE ŞEHİT EVLATLARI BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Çocuk yaşta, baba sevgisine çok ihtiyaç varken, babasız büyümek tarif edilemeyecek kadar büyük bir eksikliktir.Okul yılları, çalışma hayatı, düğünler, doğumlar, hastalıklar, iyi günler, kötü günler her zaman her yerde insana yokluğunu sürekli hissettir.

Yıllarca bayramlarda ve Babalar gününde elini öpememenin bir hediye, alamamanın eksikliğin yüreğinde taşıyanlar babalar gününde içleri buruk bir şekilde kutlarlar.

Böyle bir günde minik bir yürekten babasına yazılan mektubu sizlerle paylaşmak isterim;

Yine seni özledim. Yine aklım karıştı baba. Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana.

Bugün benim doğum günüm. Şimdi sekiz yaşımdayım. Büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba. Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm çok üzgünüm baba? Karlı bir kış günüydü. Seni bir tabutun içine koymuşlardı. Yine çok yakışıklıydın. Derin bir uykuya dalmıştın. Çağırdım defalarca seslendim sana, cevap vermedin küstüm sonra. Hani söz vermiştin. Kartopu oynayacaktık ilk kar yağdığında. Hava çok soğuktu ama babannem ağlarken ?oooyyy ciğerim yanıyor? diyordu. İnsanın ciğeri nasıl yanar baba?

Çok büyük bir kalabalık vardı. Herkes ama herkes ağlıyordu. Hep bir ağızdan ?ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ? diyorlardı. Sen şehitsen ölmüş olamazsın.

Ölmediysen neredesin baba?
Kocaman bir Türk bayrağına sarmışlardı tabutunu. Sen onu hep göklerde görmek isterdin. ?Kutsal sevdam bayrağım? derdin ya hani. Nedense biraz da kıskandım o zaman seni. Affet baba. Peki neden anlamıyorum hala.
Şimdi sen öldün mü? O zaman vatan bölündü mü?

Çok karıştı aklım baba. Vatanı kim bölmek ister ki. Bu büyük günah değil mi? Dedem anlatırdı ya hep ?benim dedem Çanakkale?de şehit oldu vatanı kurtarmak için? derdi ya..O zaman büyük büyük dedem yok yere mi öldü? neden tekrar vatanı bölmek istiyorlar baba? Hani okula gidince her şeyi öğrenecektim. Bunları neden öğretmiyorlar baba? Bildiğim tek şey var.

O da sen yoksun yanımda.
Annem çok özlüyor seni biliyorum. Babanla gurur duyuyorum diyor. İnsan gurur duyunca ağlar mı? Özleme alışır mı baba?

Peki gurur senin yerine kardeşimi koklar mı? Beni maça götürür mü acaba?

Biliyor musun baba, benim ciğerim yanmıyor elledim sıcak değildi fazla. Hem duman da çıkmıyor. Ama içimde bir yer var. Seni her düşündüğümde orası çok acıyor, sızlıyor, sanki kopacakmış gibi oluyor. Sanki birileri devamlı kalbimi sıkıyor. Galiba sen yokken hep hasta oluyorum baba.

Bu acı nasıl diner? Ellerin ellerimi nerde bekler? Koşabilmek için seninle yollar bizi nasıl özler? Vatanı hangi canavar böler? Onlara senden başka kim dur der?

Gel de anlat bana. Anlat, öğret ki bende şehit olayım baba..

Evladını toprağa, acısını yüreğine gömen Şehit Babaları

Acı haberini alınca sadece vatan sağ olsun diyen Şehit babaları

Ailesine ağlamayın hainleri sevindirmeyelim diyen Şehit Babaları

Canından daha çok sevdiği evladını ebediyete uğurlayan Şehit Babaları

Evladını vatana feda eden övünç madalyasını göğsünde taşıyan Şehit Babaları

Diğer evladımı da asker ederim, vatanı savunmaya gönderirim diyen şehit babaları

Babalar gününde Elini öpmeye gelemeyen oğlunu mezarı başında ziyaret eden Şehit babaları

Annesinin karnında daha dünyaya gelmeden, babasını hiç göremeden yetim kalan Şehit evlatları

Birçok Şehit Tabutları arasında hangisi benim babam diye tabutlara koşturan Şehit evlatları

Daha ne olduğunu anlayamadan babasının tabutunun başında ebediyete uğurlayan Şehit evlatları

Babalarını son yolculuğuna uğurlarken, Annelerine destek olmaya çalışan şehit evlatları Elanur (11), Begüm (7) Tuğçe (3)

Babalar gününü her yıl babasının mezarı başında kutlayarak, büyüyen şehit evlatları

Babalarının ellerini öpmek yerine mezar taşını öpen Şehit evlatları

Baba sevgisi yerine Devlet övünç madalyası ile teselli edilen Şehit evlatları

Ve daha niceleri Tüm Şehit Babalarının ve Evlatlarının ayrıca bu vesile ile tüm cefakar babaların BABALAR GÜNÜNÜ KUTLARIM.

Allah’ım, terörle mücadelede bugüne kadar şehit olan Kahramanlarımızı rahmetinle muamele eyle. Mekanları cennet olsun. Şehit Babalarına ve Şehit Evlatlarına, Ailelerine, yakınlarına sabırlar diliyorum.